Przejdź do treści

GLOBO II LED CORTEN EFEKT RDZY

LAMPA INDUSTRIALNA VINTAGE EFEKT RDZY

GLOBO II LED CORTEN

Nowoczesna zwieszana oprawa LED na źródło E27. Korpus oprawy wykonany jest ze stali i aluminium. Jest wykończony specjalną farbą CORTEN z efektem rdzy. Inne rozmiary są dostępne na życzenie.

LAMPA INDUSTRIALNA Z EFEKTEM RDZY CORTEN
LAMPA INDUSTRIALNA Z EFEKTEM RDZY CORTEN

Linia efekt rdzy

Czy te lampy zardzewiały? Bądźmy poważni. Teraz efekt końcowy całkowicie zależny od projektanta. Do niedawna rdza kojarzona była z czymś, co trzeba wyrzucić lub odnowić. Dzisiaj jej niepowtarzalna kolorystyka i struktura ma wielką wartość dla projektantów wnętrz. Pełen wdzięku efekt rdzy otrzymano dzięki specjalnej, chemicznej obróbce stosowanej stali Corten co jest gwarancją niepowtarzalności, stylu, elegancji oraz trwałości. Wykorzystujemy specjalne farby i techniki uzyskiwania efektu rdzy na naszych oprawach!
Oprawa wisząca z efektem rdzy – corten. Obudowa wykonana ze stali i aluminium, dostępna we wszystkich kolorach RAL. Źródło światła LED E27. Wysokiej jakości, energooszczędne białe światło LED. Zamiennik dla lamp halogenowych. Zastosowanie: • sklepy: witryny sklepowe, oświetlenie ściany, • hotelarstwo: hole, recepcje, restauracje, bary, windy, • miejsca publiczne: muzea, galerie, teatry i inne miejsca.

O firmie Maxi-Light

PROFESJONALNE SYSTEMY OŚWIETLENIOWE MAXI LIGHT to firma z ponad piętnastoletnią historią specjalizującą się w produkcji i sprzedaży oświetlenia, opraw energooszczędnych przeznaczonych do pomieszczeń użyteczności publicznej (restauracje, bary kawiarnie, cukiernie, hotele, biura, sklepy i inne ). Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą oświetlenia, opraw, źródeł światła na naszych stronach www.
Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące oświetlenia oraz pomożemy w rozwiązaniu problemów związanych z wyborem oświetlenia i opraw oświetleniowych.
Zapraszamy do współpracy oraz kontaktowania się z nami w kwestiach związanych z oświetlenie sklepu, biura czy hotelu. Oferowane przez nas oświetlenie spełnia wszelkie wymagane normy stawiane wobec opraw oświetleniowych.
Chętnie prześlemy Państwu nasz pełny katalog Opraw oświetleniowych w formie elektronicznej.

RODZAJE OŚWIETLENIA Do restauracji

Przewodnik po rodzajach oświetlenia używanych w oświetlaniu restauracji:

Montowane na szynoprzewodzie

Szynoprzewody z wczepionymi oprawami oświetleniowymi ( naświetlacze LED )są powszechnie montowane na sufitach. Ten rodzaj oświetlenia może być stosowany zarówno do oświetlenia całych pomieszczeń, jak też do oświetlania punktowego.

Oprawy naścienne

Wewnętrzne lampy naścienne mają mnóstwo zastosowań. Użyte w restauracji czy kawiarni, zapewniają perfekcyjne oświetlenie akcentujące, jednocześnie nie rozświetlając zbytnio całego pomieszczenia.

Downlighty

Oprawy typu Downlight to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań na rynku oświetlenia. Popularność zawdzięczają niskiemu kosztowi zużycia energii, trwałości oraz prostocie montażu.

Sufitowe

Lampy sufitowe kierowane są idealną opcją dla niskich pomieszczeń z małą przestrzenią użytkową jakich jak witryny oraz korytarze.

Oprawy wiszące

Wiszące oprawy oświetleniowe są bardzo popularnym rozwiązaniem. Mogą być użyte do ogólnego lub kierunkowego doświetlenia powierzchni sali konsumpcyjnej. Architekci wnętrz często używają ich do podkreślenia czy też wyróżnienia głównego punktu w pomieszczeniu (bar, recepcja, kasa).

Żyrandole

Żyrandole dodają elegancji, koloru i klasy oświetleniu w restauracji czy kawiarni. Są dedykowane tym, którym nie wystarczają zwykłe wiszące lampy. Silnie podkreślają ekskluzywny charakter pomieszczeń.

Temperatura barwowa światła

Określa barwę światła białego, jednostką jest Kelwin [K]
Barwa biała ciepła
Polska norma PN-EN 12464-1 która dotyczy oświetlenia w budynku określa, że jest to temperatura barwowa niższa niż 3300 K. Diody LED o takiej barwie są zbliżone temperaturą barwową do klasycznych żarówek.
Barwa biała neutralna
Wg normy PN-EN 12464-1 jest to temperatura barwowa z zakresu pomiędzy 3300 K a 5300 K. W LED pod pojęciem temperatury barwowej neutralnej są zakresy pomiędzy 3800 a 4500 K określane handlowo jako 4000 K. Światło o tej barwie jest maksymalnie zbliżone do czystego światła białego.
Barwa biała zimna
Norma PN-EN 12464-1 przyjmuje że, jest to temperatura barwowa powyżej 5300 K. Diody LED, które dają światło białe chłodne dostarczają większą ilość światła, niż barwy cieplejsze przy tej samej mocy źródła, ich wykorzystanie jest zatem bardziej ekonomiczne.