Przejdź do treści

Oprawy do bezpośredniej dezynfekcji uv

Oprawy bakteriobójcze

Jak działają oprawy ultrafioletowe UV-C?

Terminy takie jak koronowirusy, sepsa, gronkowiec i pneumokoki są dziś znane wszystkim i budzą powszechny strach. Przez ostatnie lata wzrosła wysoce świadomość konsumentów, którzy zaczęli domagać się respektowania swoich praw i pełnego bezpieczeństwa.

Oprawy bakteriobójcze UV-C są zalecane do podnoszenia czystości mikrobiologicznej w pomieszczeniach, w których jest wysokie ryzyko występowania różnych drobnoustrojów. Obecnie nie to wyłącznie miejsca związane z medycyną i farmacją, ale także przemysł spożywczy,  kosmetyczny oraz restauracje i stołówki. Oprawy biobójcze mieszczone w halach, pomieszczeniach i śluzach emitują promieniowanie ultrafioletowe (UV-C), które w sposób nieodwracalny usuwa bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz inne drobnoustroje.

Promieniowanie UV-C dezynfekuje skutecznie powietrze, podłogi, przedmioty i wszelkie inne powierzchnie w pomieszczeniach.

Wyróżniamy dwa typy opraw do bezpośredniej dezynfekcji promieniami UV-C.

    1. Oprawy biobójcze bezpośredniego działania.

Żarnik UV-C (świetlówka) emitująca promieniowanie  jest widoczna i nie należy jej stosować w obecności ludzi. Oprawy bakteriobójcze bezpośredniego działają nieodwracalnie dezaktywując bakterie, wirusy, grzyby oraz pozostałe drobnoustroje. Oprawy UV-C są mocne oraz bardzo skuteczne ich bezpośrednie działanie zaszkodzi ludziom. Z tego powodu istotne jest, by zadbać przed włączeniem oprawy aby w pomieszczeniu nie było ludzi.

    2. Przepływowe oprawy biobójcze.

Dezynfekcja powietrza zawsze ma miejsce wewnątrz zamkniętej komory. Promieniowanie UV-C nie wydostaje się na zewnątrz i jest w pełni bezpieczne dla zdrowia ludzi w pomieszczeniu. Oprawy przepływowe głównie mają zastosowanie w miejscach, gdzie wymagany jest najwyższy poziom sterylności a  jednocześnie przebywają tam ludzie.

bezpośredniej dezynfekcji uv

Oprawy emitujące promieniowanie UV-C o długości fali 254 nm, które ma najsilniejsze właściwości biobójcze i nieodwracalnie usuwają wirusy oraz bakterie.

SYSTEMY BEZPOŚREDNIEJ DEZYNFEKCJI UV
UV HYBRID
SYSTEMY BEZPOŚREDNIEJ DEZYNFEKCJI UV
UV DIRECT II
SYSTEMY BEZPOŚREDNIEJ DEZYNFEKCJI UV
UV DIRECT
SYSTEMY BEZPOŚREDNIEJ DEZYNFEKCJI UV
UV INDIRECT

O firmie Maxi-Light

PROFESJONALNE SYSTEMY OŚWIETLENIOWE MAXI LIGHT to firma z ponad piętnastoletnią historią specjalizującą się w produkcji i sprzedaży oświetlenia, opraw energooszczędnych przeznaczonych do pomieszczeń użyteczności publicznej (restauracje, bary kawiarnie, cukiernie, hotele, biura, sklepy i inne ). Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą oświetlenia, opraw, źródeł światła na naszych stronach www.
Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące oświetlenia oraz pomożemy w rozwiązaniu problemów związanych z wyborem oświetlenia i opraw oświetleniowych.
Zapraszamy do współpracy oraz kontaktowania się z nami w kwestiach związanych z oświetlenie sklepu, biura czy hotelu. Oferowane przez nas oświetlenie spełnia wszelkie wymagane normy stawiane wobec opraw oświetleniowych.
Chętnie prześlemy Państwu nasz pełny katalog Opraw oświetleniowych w formie elektronicznej.

RODZAJE OŚWIETLENIA Do restauracji

Przewodnik po rodzajach oświetlenia używanych w oświetlaniu restauracji:

Oprawy specjalistyczne biobójcze

Oprawy bakteriobójcze UV-C są zalecane do podnoszenia czystości mikrobiologicznej w pomieszczeniach, w których jest wysokie ryzyko występowania różnych drobnoustrojów. Oprawy biobójcze emitują promieniowanie ultrafioletowe UV-C, które w sposób nieodwracalny usuwa bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz inne drobnoustroje.

Montowane na szynoprzewodzie

Szynoprzewody z wczepionymi oprawami oświetleniowymi ( naświetlacze LED )są powszechnie montowane na sufitach. Ten rodzaj oświetlenia może być stosowany zarówno do oświetlenia całych pomieszczeń, jak też do oświetlania punktowego.

Oprawy naścienne

Wewnętrzne lampy naścienne mają mnóstwo zastosowań. Użyte w restauracji czy kawiarni, zapewniają perfekcyjne oświetlenie akcentujące, jednocześnie nie rozświetlając zbytnio całego pomieszczenia.

Downlighty

Oprawy typu Downlight to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań na rynku oświetlenia. Popularność zawdzięczają niskiemu kosztowi zużycia energii, trwałości oraz prostocie montażu.

Sufitowe

Lampy sufitowe kierowane są idealną opcją dla niskich pomieszczeń z małą przestrzenią użytkową jakich jak witryny oraz korytarze.

Oprawy wiszące

Wiszące oprawy oświetleniowe są bardzo popularnym rozwiązaniem. Mogą być użyte do ogólnego lub kierunkowego doświetlenia powierzchni sali konsumpcyjnej. Architekci wnętrz często używają ich do podkreślenia czy też wyróżnienia głównego punktu w pomieszczeniu (bar, recepcja, kasa).

Żyrandole

Żyrandole dodają elegancji, koloru i klasy oświetleniu w restauracji czy kawiarni. Są dedykowane tym, którym nie wystarczają zwykłe wiszące lampy. Silnie podkreślają ekskluzywny charakter pomieszczeń.

Temperatura barwowa światła

Barwa biała ciepła – Polska norma PN-EN 12464-1 która dotyczy oświetlenia miejsca pracy w budynku okresla że, jest to temperatura barwowa niższa niż 3300 K. Diody LED o takiej barwie sa zbliżone temperaturą barwową do klasycznych żarówek wolframowych.

Barwa biała neutralna – Według tej samej normy PN-EN 12464-1 jest to temperatura barwowa z zakresu pomiędzy 3300 K a 5300 K. W wypadku diod LED pod pojeciem temperatury barwowej neutralnej rozumiane są zakresy pomiędzy 3800 a 4500 K określane handlowo jako 4000 K. Światło o neutralnej barwie jest maksymalnie zbliżone do czystego światła białego, dzięki czemu pasuje we wszelkich lokalach usługowych (fryzjerskich, kosmetycznych, wizażystka, kwiaciarnia).

Barwa biała zimna – Norma PN-EN 12464-1 przyjmuje że, jest to temperatura barwowa powyżej 5300 K. Diody LED, które dają światło białe chłodne dostarczają większą ilość światła, niż barwy cieplejsze przy tej samej mocy źródła, ich wykorzystanie jest zatem bardziej ekonomiczne. W handlu przyjęte jest określanie diod LED o barwie od 5000 K jako światło zimne.